top of page

Deneyimlerimizi Dönüştürmek, Mutluluğun Tarifi, Bu İşin Sonu Var Mı?

Kişisel gelişim dünyasındaysan çekim yasasını gayet iyi bilirsin.Çekim yasası, bilinçaltı inançlarımızla yakından ilgilidir. Aslında ben buna tek tek inançlar yerine TİTREŞİMSEL HİZALANMA açısından bakmayı tercih ediyorum. (Vibrational alignment)Deneyimlerimizi şekillendiren ana faktör titreşimimiz. (Radyo alıcısı gibi.)İnançlar, duygular ve düşünceler, titreşimini belirler. Ve TİTREŞİMİN hangi deneyimi çektiğini ( yani hangi deneyimlerle HİZALANDIĞINI ) belirler.Yaşamımızda bir şeyi hedeflediğimizde zaten titreşimsel olarak buna uyumluysak, kolayca hedef koyar eyleme rahatlıkla geçer ve onu akışkan bir süreçle gerçekleştiririz.Buraya kadar OK...Bunu kendiliğinden yapamadığımızda, bilinçaltımda hangi inançlar beni bloke ediyor diye incelemeye başlarız. Ve çoğu mesele bu inançları dönüştürdüğümüzde kendiliğinden çözülür. Eyleme geçmek kolaylaşır. Bu da OK.AMA, en kronik meselelerin kaynağı olan birkaç YÜZEYSEL bilinçaltı inancından daha DERİN sebepler var.


Neden terapi ve bilinçaltı çalışmaları yapmana rağmen tam anlamıyla dönüşemiyorsun?

'Çözdüm ettim, hala olmuyor' dediğin şeyler için, kişisel bilinçaltının ötesinde : 1- atalardan alınan epigenetik emanetler,


2- ruh düzeyinden getirilen deneyimlerin yarattığı titreşim


3- KOLEKTİF BİLİNÇte dönüştürmek üzere üstlendiğimiz bilinç ve titreşim örüntüleri var.'Ben şöyle bir aile doğmuşum, bunu böyle yaşamışım'ların da SEBEBİ olan şeyler.


Özellikle interstellar ruhlar, bu kolektif bilinçteki yükü dönüştürme görevini daha büyük bohçalarla üstlenmiş olarak dünyaya geliyor sanırım. 🌀🐱‍🏍 Bu sonuncusu sadece bir gözlem. Kesin bilgi olmamakla birlikte korelasyon olduğunu düşünecek kadar sık karşılaştığım bir durum :)


Konu derin dostlar Ama çözülüm geldiğinde öyle ödüllendirici ki!HİÇ BİTİYOR MU?

Araştırmaların sonucunda insanı mutlu eden şeyin 'anlamlı bulduğu bir amaç uğruna zorlukları aşmak' olduğundan bahsediyor Paul Bloom 'The Sweet Spot' kitabında.


(Bence harika bir mutluluk tarifi!)O amaca ulaşmak değil, çünkü orada asıl tatmini sağlayan şey, yani zorlukları aşarken büyümek, geliştiğini ve ilerledigini hissetmek, sona eriyor.


...
Bu bana çok iyi gelmişti. Değerli olanın sadece ulaşmak istediğim sonuçlar değil, sürecin kendisi olduğunu hatırlatıyor. Hem de böyle bilimsel kanıtlı filan bir yerden.Bir de benim için zorluklarla cebelleşme sürecinin başlı başına bir hediye olduğunu fark edip henüz hedeflerime ulaşmamış haldeki yaşamımı takdir etmemi sağlıyor.Keza ulastiginda olacak olan, YENİ hedefler koymak olacak, geçmiste başarılanlardan sonra olduğu gibi.Yani biz yürüdükçe, UFUK ÇİZGİSİ ilerliyor. Hoş olan yürümek, ve yürüyecek sebep olması. Ve hatta yürünecek hep daha ileride bir şeyler olması...Tabi burda aşılan zorlukların anlamlı bulduğumuz bir amaç uğruna olması da çok önemli. Yoksa bu his pek oluşmuyor diyor.Katılıyorum.İçsel çalışmalarda da, içsel hedeflerde de bu böyle.Yani herhangi bir yere varınca hayat bitecek mi?


Hayır. O yüzden işte, hayır içsel çalışma da bitmiyor.Birlikte yol almak ve kolaylaştırmak istersen, Kendine Dön'üşüm Vortex'inde bu işi birlikte yapıyoruz. Çağrılıyorsan bize katıl.


Sevgiler!
Son Yazılar

Hepsini Gör

depresyondan çıkış aslında kolay mı?

Depresyon bir belirti. Neyin belirtisi? Duymazdan geldiğin bir şeyler var. Duymayı uzun süredir reddettiğin bir şeyler var ve o duyulmak için can atıyor demek. Yani eğer bu belirtiyi yaşıyorsam bir ba

Comments


bottom of page