top of page

Nesibe İrem Erdem

NEFES VE DÖNÜŞÜM KOLAYLAŞTIRICISI

İstanbul'da doğup büyüdü; Üsküdar Amerikan’da liseyi, İTÜ, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde üniversiteyi okudu. Farklıydı, farklılığını problem sanıyordu. Aslında sadece, yüzeyde akan yaşamın ötesinde hayatta neler var sorusuna daha çok meraklıydı. 

2012'de Hindistan'da çıktığı  ilk uzun tek başına yolculukta bu merakın peşinde keşiflere başladı.  2014-2017 arası kalbinde demlenenleri Fer İnsanoğlu mahlasıyla yazdı. Yolculuğun iç yüzünü ve alternatif yaşam biçimlerine keşfi anlatan ve okuyanı kendiyle beraber yolculuğa çıkardığı Goa’dan Geçen Yol kitabı'na, Yeni İnsan Yayınevi sayfasında ve tüm kitapçılardan ulaşılabilir. 

Düzenin içinde tasarımcı olarak çalıştığı yıllar boyunca eş zamanlı olarak kendini bilme ve içsel farkındalık yolculuğuna devam ederek ruh-beden-zihin ekseninde çeşitli yaklaşımları pratik etti. Madde ve mana arasındaki dengeyi gözeterek, iç sesin rehberliğinde, yolculuğunda demlediklerini deneyim olarak paylaşmaya devam etti. 

(Daha informal ve içerden bir yolculuk hikayesi için bu gönderiye göz atabilirsin. Ve bir de niye tüm bunlar diye merak edersen, onu da anlatan bir gönderi burada🙂

1635352553498_edited.jpg

2018'den bu yana Nefes ve Bilinçaltı Dönüşüm Koçluğu yanı sıra, insanın yaşam kalitesini iyileştirme ve hem kişisel hem toplumsal düzeyde gelişime kolaylaştırıcılık yapmak konusunda tutkusunu takip etmekte. 

 

Özşefkat ve Farkındalıklı İletişim unsurları etrafında yaklaşımını geliştirerek, duygusal bütünlük ve iyileşme alanında çalışmalar düzenlemeye 2020'de başladı. Bireysel koçluk ile beraber, ruhsal + bilimsel temelli araçlarla atölyeler ve eğitimler ile kişilerin kendi iç dünyasını keşif ve ustalaşma yolculuğuna hizmet etmeyi amaçlıyor. 

Nefesle Dönüştürücü Yaşam Koçluğu yanı sıra Theta Healing, Farkındalıklı Özşefkat, Şiddetsiz İletişim, The Work, Varoluş Süreci, NLP, Şamanik Meditasyon, Tantra gibi yöntemlerden araçlar ve Biyoloji, Nöroloji, Epigenetik alanlarında bilimsel bakış açılarıyla yaklaşımını beslemeye devam etti. Bireysel Psikoloji'nin yanı sıra, iyileşmenin toplumsal yönünü gözeterek Sosyoloji alanında da eğitim almayı sürdürüyor. 

Tüm bunların yanı sıra, gezen, yazan, çizen, dans eden, müzik, ve sanat üreten bir çocuktur. İnsandır, canlıdır, düşer kalkar değişir ve keşfeder. Bir başka sendir. Bu yüzden kendi gibi tüm sen'lerin gözlerinin parlamasını ister.  

İletişime Geç:

Benimle iletişime geçmek için  aşağıdaki forma yazarak gönderebilirsin veya bu iletişim kanallarını kullanabilirsin:

  • Instagram

Mesajın gönderildi.

bottom of page