top of page
Flowers

Bırak Yaşamın Nefesinle Dönüşsün

Nefes terapisi, ya da dönüşümsel nefes diye bahsedilen teknik nedir? Seni nasıl özüne, kendine geri getirir? Bu yolculukta neleri bilmelisin ve nasıl adım atabilirsin?
ANLAT NEYMİŞ, KİMİN İÇİNMİŞ?
NEDİR'İNİ VİDEODAN İZLEYEYİM
BİREYSEL SEANS İSTİYORUM
YAKLAŞAN GRUP ÇALIŞMALARI
ÜCRETSİZ DENEYİMLEYEBİLİR MİYİM?

Hayatta yaşadığımız duygu ve sorunlar, nefesimize doğrudan yansır. Aynı şekilde nefesimizin döngüsünü değiştirdiğimizde, halimiz de nefesimizle beraber değişir. En hür ve özgün potansiyelimizle hizalanmaya başlarız.

Bu nefes tekniği yoga, meditasyon vb sakin nefeslerden farklı, yoğun tempolu, dönüşüm amaçlı bir nefes çalışmasıdır. Seanslarda:

  • Sorunlarının çözümleri konusunda berraklık kazanabilir,

  • Planladığın işler hakkında yeni fikirler, ilhamlar alabilir,

  • Derinlemesine özşefkat ve yaşam sevgisi hissedebilir,

  • Geçmişte olanlarla kucaklaşıp geride bırakabilir,

  • Yaşamındaki konularda yeni adımlar için kararlar verebilirsin.
     

Yalnızca fiziksel bir egzersiz değil, terapi etkileri olan bir çalışmadır. Ertelediğimiz duygular dönüşmek üzere bilincimize davet edilir. Buna adım atanlar için nefes, bizi fiziksel, duygusal, zihinsel düzlemlerde dengeye getirir. Yaşamımızda canlılık ve kalbimizdeki çocuksu neşeyi güçlendirir.

Eğer benim gibiysen ve daha detaylı anlamak istersen buradan devam 👇

Katılanlardan duymak istersen buradan>

Ben aşinayım, nereden nasıl katılıyoruz dersen de buradan>

Dönüşümsel Nefes Nedir? Ne değildir?
 

Her şeyden önce bu teknik meditasyon ya da yogada olduğu gibi uzun, derin sakin bir teknik değil. Dönüşümsel nefes yaşamını dönüştüren, yoğun tempolu ve duygusal iyileşme amaçlı bir teknik. (Bununla beraber belirtmeliyim ki, bu tıbbi bir tedavi ya da bilimsel olarak çalışılmış bir terapi yöntemi değildir! )

Duygusal İyileşme Derken?

Duygusal iyileşme diyorum çünkü bu çalışmada değişen, dönüşen şey aslında senin hayatındaki, belki de farkında bile olmadığın ama yaşam kararlarını etkileyen derindeki meselelerini nasıl algıladığın. Ve dolayısıyla derinlemesine tüm katmanlardaki duyguların.

 

Şimdi yaşadığın duyguları sadece yakın zamanda yaşadıklarınla ilgili gibi düşünme. Sırf 3 ay ya da 3 yıl öncesinin değil, bu duyguların kaynağı tüm geçmişindeki meselelerin toplamı aslında.

 

Geçmişin sen her ne kadar bilincinde olmasan da içinde oturuyor. Geçmiş aslında geçmemiş ve bu yüzden geçmişindeki aynı şeyleri yaşıyorsun, aynı tepkileri veriyorsun ve aynı duyguları hissediyorsun.

 

Geçmiş Duyguları Taşımak Ne Demek?

 

Duygu dediğimiz şey bedenimizde de etkilerini hissederek yaşadığımız bir şey. Korktuğunda, mutlu olduğunda, gerildiğinde bedeninde bir takım fiziksel duyumlar yaşıyorsun; karnın sıkışıyor, göğsün daralıyor veya kasların genişleyip geriliyor.

 

Bu fiziksel duyumsalar tekrarlana tekrarlana hücresel hafızaya kaydolan birer öğrenim aslında. Yani duygular sadece zihninde olan soyut şeyler değiller, bütün fiziğini etkileyen durumlar.

 

Akmasına izin vermediğin, kıstığın, kastığın her şey sürekli tekrarlandığında bunun fiziksel bir hastalığa dönüşmemesi sence mümkün mü? Değil.

 

 

 

Çözümlenmeyen Duyguların Nefesine Etkileri Neler Peki?

 

Duyguları hissetmeyi elektriksel bir sürece benzetebiliriz. Yaşadığın o duygular aslında kaslarına iletilen bir sinyal. Doğamızda tehlike olarak algılanan durumlarda vücut kasılma tepkisi ile korunmaya geçiyor. Fiziksel tehditler ile duygusal acı yaratan durumlar ise zihin için aynı derecede tehlikeli.  Normal şartlarda tehlike geçtiği zaman ise bitiş sinyali ile vücudun rahat haline dönmesi için gereken hormonlar salgılanıyor. Ve sen sakin huzurlu haline geri dönüyorsun.

Durum şu ki, zihnimiz bir meseleyi çözemediğinde onu anlayana kadar konuyu içinde tekrar tekrar uyandırmaya devam ediyor. Bununla beraber, onun yarattığı hormonsal tepkileri de. 

Hani bir olay yaşarsın ve bunun üzerinden 3 gün 5 gün düşünmeye devam edersin? Onu sadece zihnin düşünmüyor, fizyolojik olarak tüm sistem canlanıyor.

Sen o çözümleyemediğin meselelerin içerisinde kalmaya devam ediyorsun bazen 3 gün, bazen 5 ay, bazen 10 yıl. Farkında bile olmadan aslında 10 yıl önceki bir meseleyi bile düşündüğün oluyor aslında ve bu senin bedeninde kayıtlı bir şey, nefesinle hareket eden bir şey.

 

Kısaca yıllar önce yaşanmış bir şeyi çözümlemediğin, çözümleyemediğin için bunu içinde taşımaya devam ediyorsun.

 

Kapanmamış Geçmiş Dosyalar, "Tetiklenmek"

 

Peki nefesin bu anlattıklarımla ne mi alakası var?

 

Negatif duygular yaşarken, sinirlendiğinde ya da gerildiğinde, strese girdiğinde, korktuğunda fark etmişsindir nefes alışverişin daralır, kısılır, kısık kısık yüzeysel nefesler almaya başlarsın.

 

Bu bir yandan o sırada yaşadığın duyguyu durdurmak için yaptığın bilinçdışı bir çaba.

 

O duyguyu orada tamamen yaşayıp akmasını sağlamadıkça o nefes orada sıkışıp kalıyor, ve donuyorsun. Bir yanın orda takılı kalıyor. Zaman zaman tam her şey iyi giderken birden çat en sevmediğin duyguların geri gelmesi de bundan. Çünkü her şey yolundayken, nefesin derinleşiyor, tam potansiyel formuna dönüyor. Ve bu çözümlenmemiş duyguları sırayla iyileştirmek üzere aktifleştiriyor. 

 

 

Nefes Seansları ile Duyguları Dönüştürme

 

‘’Peki bu duyguları nasıl dönüştüreceğiz, nasıl nefesimizi bunlardan arındıracağız?’’ diye sorarsan eğer...

Biz nefes seansı içerisinde yoğun şekilde nefes alıp verdiğimiz zaman o, donmuş, durmuş kalmış yerlerin içerisinde yeniden yaşam davet ediyoruz. Yeni bir hayat pompalıyoruz. Bunu güvenli, gözetimli bir alanda yapıyoruz. Aynı zamanda yoğun nefesle bilinç halinin çok daha geniş kapsamlı ve dönüştürücü güçte olduğu bir hal içerisinde yapıyoruz. 

Sonuç olarak nefesinle, içinde yarım kalan mevzuları, tekrar tekrar canlanan taşıdığın duyguları, bu duyguların neticesinde şekillenen senin hayata bakış açını, davranışlarını, seçimlerini dönüştürmüş oluyoruz. Bu aynı zamanda şu demek: Bu meselelerin senin hayatında sebebiyet verdiği tüm negatif sonuçların, kökünden iyileşmesini sağlıyoruz. 

Bunu bir başkası değil, bizzat senin kendi nefesin yapıyor. Çünkü doğallıkla sahip olduğun iyileşme becerini aktifleştiriyor.  

Nefes Çalışmalarında Neler Yapıyoruz ve Yararları Ne?

Nefes seanslarında yaptığımız aslında gerçekten yoğun, interaktif bir çalışma.

Seans yoğun nefes alarak 30-40 dakika boyunca sürüyor. Seans sırasında nefesinin kesildiği noktalar tabii ki oluyor. Burada nefes koçun olarak, nefesinin sıkıştığı anların, yani senin kendi içinde sıkıştığın anların içinden geçmeni kolaylaştırıyoruz.

Nefesin seni içinde bir yolculuk yaşamaya yönlendirmiş oluyor aslında. Bu sırada çeşitli afirmasyonlar ve sorular yönlendirerek bilincinin, bilinçaltının çözümleri açığa çıkarmasını sağlıyoruz. Zaten seans içerisinde aslında olan şey bilinçaltının kolaylıkla erişilebilir hale gelmesi oluyor.

 

Günlük hayatta sorulduğunda aklına gelmeyecek cevaplar, anılar, duygular bu seanslarda birden aklına geliyor ve günlük hayatta belki de senin onlara karşılık veremeyeceğin bir bilgelikte cevap veriyorsun. Zihnin berraklaşıyor.

 

Yani en bilge halin, en sevgi dolu halin ile geçmişinde dönüştüremediğin, gücünün yetmediği ya da hiç fark etmediğin bu duyguların dönüşmesi gerçekleşiyor.

 

Nasıl Nefes Çalışması Yapabilirsin?

 

Peki nasıl nefes çalışması yapabilirim diye düşünüyorsan; grup çalışmalarına katılabilir, kamplara gidebilirsin. Bireysel seanslar alarak bizzat kendi konuların üzerinde çalışabilirsin. 

 

Bir sürü nefes koçu mevcut. Sana hangisi daha yakın geliyorsa yoldaşın odur.

Düzenli haftalık nefes seansları ile her şeyin kolaylaştığını, iyi olma halini hayatına aşıladığını ve açılan perspektifler ile adım adım dönüştüğünü görebilirsin. Dönüşümlerin seans içerisinde farkedilmekle kalmadığını, yaşamında kendiliğinden farklı davranışlar ve olaylar ile sonuçlandığını, görebilirsin.

Nefes dediğin kocaman başlı başına bir dünya, ve bunlar sadece tanıtım niteliğinde bilgiler. En önemlisi, nefes, anlatarak değil ancak yaşanarak keşfedilebilen bir dünya.  Bu dünyayı daha fazla keşfetmek ve hayatındaki değişimleri görmek istersen:
 

Yaklaşan grup çalışmalarına katılabilir, bireysel seans için randevu oluşturabilirsin. 

Bunlardan önce hemen şimdi, ücretsiz 99 Sihirli Nefes çalışmasını yaşamında kullanmaya başlayabilirsin.

 

99 Sihirli Nefes : Ücretsiz Dönüşümsel Nefes Çalışması
 

Günlük hayatta her ihtiyacın olduğunda kullanabileceğin 10 dakikadan kısa bu egzersiz, duygusal olarak sıkıştığında, yeni bir ilhama ihtiyacın olduğunda, ya da sadece kendinle bağlantını güçlendirmek istediğinde kullanabileceğin güçlü bir çalışma.

 

Ayrıca sabahları uyandığında ve/ya yatmadan önce düzenli olarak uygularsan, 1-2 hafta içinde yaşamını değiştirmeye başlayabilir. O kadar etkili yani, benden söylemesi. Deneyip görmesi sana kalmış :) Çalışmayı buradan indirebilirsin.

 

Sevgiyle kal.

Deneyimleyenlerin Yorumları

"Testimonials are a great way to showcase positive feedback you've received. Click to edit and add yours."

Simone Woods

"Testimonials are a great way to showcase positive feedback you've received. Click to edit and add yours."

Nicole Yang

"Testimonials are a great way to showcase positive feedback you've received. Click to edit and add yours."

Calvin Smith

"Testimonials are a great way to showcase positive feedback you've received. Click to edit and add yours."

Suzanne Levis

WhatsApp Image 2021-11-21 at 00.55_edited.jpg
WhatsApp Image 2021-11-21 at 00_edited.jpg
WhatsApp Image 2021-11-21 at 00_edited.jpg
WhatsApp Image 2021-11-21 at 00_edited.j
WhatsApp Image 2021-11-21 at 00_edited.jpg
Nefesinle İçinde 1 Yolculuk
Nefesinle İçinde 1 Yolculuk
Birden Fazla Tarih
23 Mar 2023 21:30
Zoom Online
bottom of page